Дани Михољске превлаке у Београду

Београд, 15 и 16.октобар.2018 г

Свечани концерт за обнову манастира Михољска превлака, у Културном центру Чукарица донео је дух Свештене српске царске лавре Манастира светог Архангела Михаила у Београд.

Наредног дана одржано је Духовно вече са Архимандритом Бенедиктом Јовановићем, игуманом манастира Михољска превлака, свештеником Миајлом Бацковићем, секретаром Одбора за обнову манастира на Михољској превлаци и модератором Миљаном Ћеранићем, директором ПСД Света Србија.

Испоставило се да је ово вече разговора о Михољској превлаци, историји и значају обнове светиње као и о духовној изградњи савременог човека, једна од најбољих трибина ова

Дани Михољаске превлаке у Београду приведени су крају на празник светог Стефана Штиљановића, Светом Литургијом у Манастиру Пресвете Богородице Тројеручице у Дробњацима на Авали коју је служио Архимандрит Бенедикт и гостовањем свештеника Миајла Бацковића на радију Словољубве.