МДА – Сабор Светога Архангела Гаврила – 26. јул

Петак, 26 јул 2019 год.

Митрополит црногорско-приморски Амфилохије и епископ славонско-пакрачки Јован служили су Свету архијерејску литургију на празник Сабора Св. Архангела Гаврила уз саслуживање преко двадесет свештеника. У част Сабора и обиљежавања славе Братсва православне омладине на Михољској превлаци је по други пут  боравила руска чудотворна икона Побједитељнаја.

Данашњи празник Братство православне омладине обиљежило је ломљењем крсног колача и културно-умјетничким програмом одржаним након литургије.

У току дана настављен је програм Међународне духовне академије и своја предавања су изнијели епископ Јован Ћулибрк, проф. др Алексиос Панагопулос, о. Гојко Перовић, о. Александар Јовановић, др Влајко Пановић.

Владика Јован Ћулибрк – Бесједа на јеванђеље

Владика Јован Ћулибрк – Светосавско и косовско духовно предање у Западној Славонији

Отац Александар Јовановић – Светост, остварена личност и др Влајко Пановић – Одрастање дјеце у свијету ружног

Проф. др Алексиос Панагопулос – Односи цркве и државе јучер и данас