Брзо кување јаја за Васкс

Vinjete 1 (14)

Lonac se stavi na plinsku vatru. Kad voda prokljuca stavi se lukovina ili kesice sa farbom.  Na video je stavljena i lukovina a i kesice su se dodavale (na svakih 120 skuvanih jaja ide 5 kesica farbe).

Potrebno je nabaviti pletene vrece u kojima se prodaje povrce (pletene plasticne kao na snimku), dva komada. U svaku od njih se stavlja dva korneta jaja (60 komada). I spusta se u kljucalu vodu, i poklopi se. Deset minuta se kuva da bi jaja ostala rovita. Lonac mora bit poklopljen. Kad se jedna vreca makne stavi se druga.

Ovo je dobro zato sto se upotreba kutlaca (goružda) za vadjenje jaja pokazala kao komplikovana prilikom vadjenja, treba dosta vremena, ne mogu se ni sva jaja jednako skuvat, stalno ste izvise lonca tj izvise pare… dok ovdje je olaksano vadjenje, manje je slomljenih jaja i vrijeme za koje se jaja obojaju je jako kratko – sat vremena 800 komada.

Ako ocete da su jaja tvrda a ne rovita kuva se 15 minuta.

 

Vinjete 1 (15)